Ms F.S. (38 éves) egy az Egyenlítő mentén elhelyezkedő afrikai országban élt és nevelte 5 gyermekét. A férje elhagyta és anyagilag sem segítette, így éjjel-nappal dolgozott (takarított, főzött, felszolgált), hogy fent tudja tartani családját. Emiatt este későn végzett és éjszaka egyedül kellett hazasétálnia a főváros utcáin. Egyik nap hazafelé vezető útján fegyveres rablók támadták meg (az egyik támadó ismerősnek tűnt neki), elvették az aznapi keresetét, megverték és megerőszakolták. Hazament, majd feljelentést tett a rendőrségnél a bűnözők ellen. Mivel a családnak nagyon szüksége volt a pénzre, így másnap már ment is dolgozni. Néhány nap múlva sajnos a történtek megismétlődtek, ezúttal meg is fenyegették, hogyha nem vonja vissza a feljelentést, akkor megölik. A feljelentést nem vonta vissza, azonban úgy ítélte meg, hogy az élete veszélyben van és kénytelen ideiglenesen elhagyni az országot.
Egy szomszédos országban talált is munkát, a gyermekeit pedig otthon egy barátnőjére bízta. Azt tervezte, hogy amint a bűnbanda továbbáll, nyugodtan hazatérhet a gyermekeihez. Sajnos hiába telt az idő folyton olyan híreket kapott, hogy a bűnbanda még mindig a háza és annak környékén garázdálkodik és a lakosságot fenyegeti. A rendőröknek nem sikerült megállítani őket, így hazatérése reménytelennek tűnt.
Munkába állt házvezetőnőként egy másik afrikai országban, ahol a munkaadója mindenben segítette őt. Elmondta neki, hogy szeretne eljutni Európába és onnan támogatni a barátnőjét és öt gyermekét. A munkaadó segített neki megszervezni az utat.
Európában megismerkedett egy nyugat-európai állampolgárral, akihez oda is költözött. A férfitól teherbe esett, azonban 7 hónapos terhesen visszatoloncolták Magyarországra.
A Cordelia munkatársai egy befogadó állomáson találkoztak vele, nagyon rossz állapotban volt. Bántalmazott nő, aki súlyos poszttraumás tüneteket mutatott, illetve mindemellett szülés előtt állt. Az Alapítvány terapeutája egészen a szülésig pszichoterápiás segítséget nyújtott neki. A menekült státuszt rendkívül lassan kapta meg, mivel gyermeke apja egy másik európai országból származott és ott is élt, valamint gyermeke is kettős állampolgár lett (mivel a férfi apasági nyilatkozatot adott). Egy ideig azt gondolta, hogy eljön érte és magával viszi Nyugat-Európába, ahol feleségül veszi, azonban ez sajnos nem történt meg.
Nehézkesen, de végül megkapta a menekült státuszt Magyarországon. Ezután már munkába is tudott állni és lakást bérelni a gyermekével egy civilszervezet segítségével. Egyre több ismerőse és barátja lett és elkezdte otthon érezni magát. Azért dolgozik, hogy a kint rekedt gyermekeit családegyesítéssel ide tudja hozni Magyarországra (akikkel már több, mint 6 éve nem látták egymást).
*A kliens személyiségi jogainak tiszteletben tartása érdekében a történetben nevét és néhány apróbb részletet megváltoztattunk.