SJ bangladesi állampolgár, aki 16 éves korában hagyta el a hazáját. Sok éven át Iránban élt, ahol tanulni szeretett volna, de tartózkodását nem tudta legalizálni. 2003-ban úgy döntött, hogy Görögországba költözik. Görögországban dolgoznia kellet, hogy a családját támogatni tudja, mely támogatás apja halála után még fontosabbá vált az otthon maradottak számára. 2013-ban jött Magyarországra, ahol menedékjog iránti kérelmet nyújtott be, amit azonban a magyar hatóságok elutasítottak és tájékoztatták, hogy el kell hagynia az országot. Őrzött szállásra került, a hatóságok azonban nem toloncolták ki az országból. Folytatni akarta az útját Nyugat-Európába, de az egészsége romlani kezdett és fizikálisan is legyengült. Az elmúlt években feladta terveit és hajléktalan szállókon élt, az egészsége pedig egyre csak romlott. SJ jelenleg a Baptista Szeretetszolgálat által fenntartott hajléktalanszállón él. Egy évvel ezelőtt áttért a keresztény vallásra. Nincs családja, sem kapcsolata vagy támogató környezete.
Számos szomatikus tünetet mutat. Reflux betegséggel küzd, amelynek tünetei a gyomor és a nyombél krónikus gyulladása, valamint a gyomorfekély.
A Cordelia Alapítvány először 2016 márciusában találkozott SJ-vel, aki akkor orvosi kezelést kapott. Azóta nem kapott állami ellátást, mivel nem rendelkezik társadalombiztosítással.
Állapota 2017 novemberében tovább romlott. A szociális munkás jelezte, hogy viselkedése megváltozott. Pszichotikussá és téveszméssé vált. Úgy érezte, hogy idegenek és a hajléktalanszálló lakói is káromkodásra és istenkáromlásra kényszerítik. Azt is érezte, hogy külső erők ragadják meg a nyakát és fojtogatják, ami miatt nem tud lélegezni. Hallucinációk gyötörték, mely során káromkodást és imatöredékeket hallott. Pszichotikus állapotának következményeképp SJ elszigetelődött. A családjával is megszakította a kapcsolatot, mert szégyellte előttük az állapotát.
Azóta antipszichotikumokat és szorongás elleni gyógyszert kapott. Pszichotikus tünetei a folyamatos gyógyszeres kezeléssel enyhíthetők, de a háttérben súlyos szorongás gyötri, pánikrohamokkal küzd, félti az egészségét és alvászavarai is vannak. Szorongásának egy részét valós problémái, az anyagi körülményeiből fakadó kilátástalanság okozza. A Magyarországon engedélyezett tartózkodása soha nem biztos pár hónapnál tovább, ezért nem jogosult orvosi ellátásra és nem tudja a meglévő szociális és egészségügyi problémáit rendezni, hiszen munkavállalói engedéllyel nem rendelkezik.
SJ alvászavarban is szenved: nehezen alszik el és nem tudja átaludni az éjszakát. Ezért napi 3-4 óránál többet nem tud aludni. Napközben fokozott szorongás jelentkezik és aggódik a családjáért, ugyanakkor gyakran elveszíti a reális ítélőképességét. Naponta egyszer vagy kétszer pánikszerű tünetek jelentkeznek forgalmas és más nyilvános helyeken. Ezek a tünetek hetente egy-két alkalommal elérik a pánikroham súlyosságát is (beleértve a szívdobogás érzést, ájulást, izzadást, szédülést, halálfélelmet és hiperventillációt). Depressziós és nincs étvágya; 10 kg-ot fogyott az elmúlt években és reménytelennek érzi magát. Az alkalmazkodóképessége és kitartása gyengült. Magányos és szociálisan elzárkózott, ami növeli benne a fenyegetettség érzését is, mivel nem jogosult semmilyen ellátásra és nem tud mit tenni a jobb jövőjéért.
SJ mind a szubjektív, mind a szomatikus szorongás tüneteit produkálja. Remeg, hiperventillál és hasi fájdalmai is vannak. Úgy érzi, hogy a helyzete folyamatosan romlik.
Ez az egzisztenciális bizonytalanság erősen hozzájárult a már meglévő pszichotikus tünetek romlásához. Folyamatos orvosi felügyeletre, illetve orvosi és pszichológiai kezelésre szorul, hogy az állapota javuljon és a tünetei enyhüljenek.
Az állandó bizonytalanságérzés, az integrációs lehetőségek hiánya, valamint a jogi státuszának folyamatos bizonytalansága is komolyan hozzájárulnak állapotának romlásához. Ha az említett problémák megoldódnának, magyarországi tartózkodása hosszútávon is biztosított lenne és jogosult lenne a társadalombiztosításra, állapota javulna és újra kézbe tudná venni saját élete irányítását.